Restoratif Diş Tedavisi – Dentiora – Bodrum

Restoratif Diş Tedavisi

  • Home
  • Restoratif Diş Tedavisi
Image
Shape1
Shape2
Restoratif Diş Tedavisi

Restoratif Diş Tedavisi

Çürük ile hasar görmüş dişlerin tekrar fonksiyonuna döndürülmesi, estetik bozuklukların giderilmesi için yapılan dolgular ve hatta diş beyazlatma diş hekimliğinin bu bölümünün konusudur.

 

Genelde hastaların ‘bir dolgu’ diye düşündüğü çürük tedavisi teknolojinin ilerlemesi ve diş renginde dolguların piyasaya çıkmasıyla aslında içinde birçok bileşen barındıran bir tedavidir. Çürüğün doğru temizlenmesi, çok derine inen çürüklerin dişin doğasına uygun bir şekilde restorasyonu, dolgu maddesinin dişe yapışmasını sağlayan bağlayıcının doğru uygulanması, dişin ağız sıvılarından uzak tutulması, ve restorasyonun hastanın çiğneme koşullarına uygun bitirilmesi başlı başına zorlu bir tedavidir.

 

Bunun dışında estetik bozuklukların düzeltilmesi, boşluklu dişlerin aralarının doldurulması diş rengi dolgularla kısa sürede çok estetik olarak yapılmaktadır.

 

Diş beyazlatma ise günümüzde hastaların estetik olarak çok tercih ettiği bir tedavidir ve kliniklerde yoğun olarak uygulanmaktadır. Doğru uygulandığında çok güzel ve estetik sonuçlar alınmaktadır.

 

image

 

Dentiora – Bodrum Diş Kliniği

Online Randevu Talebi

    Dosya Gönderin