Dental Sağlık Turizmi – Dentiora – Bodrum

Dental Sağlık Turizmi

 • Home
 • Dental Sağlık Turizmi
Shape1
Shape2

Dental Sağlık Turizmi, geleneksel turizm yöntemlerinden farklı olarak turizm dönemlerinin 12 aya yayılmasını hedefleyen ve birçok alanda ülkeye katma değer sağlayan turizmin gelişen yönü olarak öne çıkmaktadır.

Dünya nüfusunun artması, yaşam kalitesinin yükselmesi, çeşitli ülkelerde sağlık maliyetlerinin artması sebebiyle, tedavileri daha kaliteli ve ekonomik yapan ülkeler ortaya çıkmış ve sağlık turizmi sektörünün oluşmasına neden olmuştur.

Kendi içinde bölümlere ayrılan sağlık turizmi, kişilerin yaşadıkları ülke dışındaki başka bir ülkede sağlıkları ile ilgili ihtiyaçlarını karşılamak için sağlık, rehabilitasyon ve iyi yaşam hizmetlerinden faydalanması anlamına gelmektedir.

Türkiye sağlık turizmi alanında dünyada en çok tercih edilen ilk on ülke arasına girmeyi başarmıştır.

Sağlık Turizminde Türkiye’yi Neden Tercih Etmelisiniz?

 • Dünyada en fazla uçuş noktasına erişim sağlayan THY gibi uluslararası bir havayoluna sahip olmamız.
 • Türkiye’de  ki sağlık kurumlarının   son teknolojik altyapıyla hizmet veriyor olması.
 • Sağlık Kurumlarında çalışan personelin iyi eğitimli ve alanında ihtisas yapmış olması
 • Ülkemizin uygun iklimi, tarihi ve turistik uygarlıklar merkezi olması.

Türkiye’de Dental Turizm

Türkiye, dental turizm açısından birçok ülkeye göre oldukça avantajlıdır. Türkiye’de uygulanan sağlık hizmetleri Avrupa’da uygulanan sağlık hizmetleri ile aynı kalitede olmasına rağmen daha ucuza tedavi olabilme imkânı sağlar. Bunun dışında Türkiye aynı zamanda tedavi olurken tatil yapmak için de oldukça ideal ve cazip bir ülkedir.  

Türkiye’de estetik diş hekimliği tedavilerinde kullanılmakta olan cihazlar, Avrupa ülkelerinde kullanılmakta olan medikal cihazlarla aynı kalitededir. Türkiye’de uluslararası kabul görmüş olan, CE veya FDA onaylı medikal cihazlar kullanılmaktadır.

 Dental Turizmde en çok talep edilen hizmetler

 • Estetik Diş Dolgu Operasyonları
 • Diş Beyazlatma İşlemleri
 • İmplant
 • Ortodonti,
 • Estetik Gülüş Tasarım Operasyonları
 • Diş Protezleri

Diş tedavileri için ülkemize gelen hasta sayıları, başta Avrupa ülkelerinden olmak üzere, son yıllarda büyük artış göstermiştir. Bunu en önemli faktörü hasta memnuniyetidir. Yabancı hastaların tercih ettiği iller sıralamasında Bodrum; iklim şartları, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel bir mirasa sahip olması nedeni ile turistin hem sağlık turisti olarak tedavilerini gerçekleştirebilmesine hem de tatil deneyimini gerçekleştirmesine olanak sağlamaktadır.

 

Bodrum’da Sağlık Turizmin ’de bir ilke imza atıyoruz.

Gülüşünle doğal ol felsefesiyle yola çıktığımız Bodrum Dentiora Diş Polikliniği’mizde bir ilke imza atarak, Zen Mimarisinin yaşam enerjisini ve doğala olan tutkusunu   hastalarımızın tedavi süreçlerinde ve mekân ilişkisinde göstermeye çalıştık. Tüm hastalarımıza, kliniğimizin sakin iç yapısı ve güler yüzlü çalışanlarıyla özel bir sağlık ve mutluluk deneyimi sunuyoruz.

 

Dentiora Diş Polikliniği Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından akredite edilmiş Sağlık Turizmi yetki belgeli bir sağlık kurumudur. (Republic of Turkey Ministry of Health General Directorate of Health Services)

Dentiora Diş Polikliniği’nde Dental Turizm Prosedürlerimiz Nelerdir?

“Sağlıklı Dişler ve Mutlu Gülümsemeler İçin En Doğru Adres” anlayışı ile yola çıktığımız sağlık turizmi kapsamında diş tedavisi için polikliniğimizi ziyaret etmek isteyen yabancı misafirlerimize ücretsiz ön tanı imkânı sunuyoruz.

Diş tedavisi görmek isteyen yurtdışında bulunan hastalarımızın varsa ellerindeki Panoramik X-Ray diş filmlerini WhatsApp Uygulaması (+90 531 450 41 79)  üzerinden bize göndermeleri halinde ücretsiz ön tanı hizmetimizden faydalanmalarını sağlıyoruz.

Gönderilen X-Ray filminizi inceleyen hekimlerimiz   sizin için en doğru ve hızlı tedavi planlamasını yaparak tatil deneyiminizi aksatmadan tedavilerinizi olmanızı sağlar.

Uluslararası hasta koordinatörümüz tarafından tarafınıza gönderilecek tedavi maliyeti, tedavi süresi   planlaması veya isteğinize bağlı olarak uçak bileti konaklama ve transfer hizmetleri talebiniz doğrultusunda, bir dental seyahat planlaması belirlenerek sizin için en doğru tedavi aşamalarını belirleyeceğiz.

Tarafınızdan onaylanan tedavi planlaması ile dental yolculuğunuzun sorunsuz bir deneyime dönüşmesi için tüm hazırlıklar yapılacaktır.

Bodrum’da 4 veya 5 yıldızlı Otel rezervasyonu, Daire Rezervasyonu, Transfer Hizmeti veya Araç Kiralama. Konaklama hizmeti arıyorsanız, uluslararası hasta koordinatörümüz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Lütfen WhatsApp (+90 531 450 41 79) numaramıza bir mesaj bırakın.

Yabancı hastalarımıza sunduğumuz hizmetler:

 • Ulaşım ve Konaklama
 • Tedavi Planı
 • Ödeme Planı
 • Tüm ağız ve diş sağlığı tedavileri
 • Tedavi sonrası kontroller ve takip

Dental Turizm Prosedürlerimiz

 • İletişim: Aşağıdaki form ile bizimle tedavi talebinizi ve iletişim bilgilerinizi paylaşın
 • Planlama: Vermiş olduğunuz bilgiler ile tedavi ve tatil sürecinizi planlayalım.
 • Tedavi Süreci
 • Kontrol Süreci: Tedavi süreciniz bittikten sonra gitmeden önce son kontrolünüzü yaparak tedavinizin eksiksiz tamamlanması için tüm süreci gözden geçirelim.
 • Tatil deneyiminizi en doğru şekilde planlayacak Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir acente ile, uçak bileti- transfer- konaklama- şehir rehberi – çevirmen gibi ihtiyaçlarınızı Dental Tatil Paketi şeklinde eşsiz bir deneyime çevirelim.
DentioraBodrum

Aşağıdaki Form Aracılığı ile Soru, Öneri ve Görüşlerinizi Bizlere İletebilirsiniz